Fotografia ślubna Tarnowskie góry - Bożena i Mariusz

obrączki

2019 - 06 - 08

To był upalny sobotni, czerwcowy poranek. W ten właśnie dzień Bożena i Mariusz staneli na ślubnym kobiercu, w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskicgh Górach (woj. Śląskie), aby  powiedzieć sobie sakramentalne "Tak".


Przygotowania do ślubu.

W tym dniu z samego rana udałem się do hotelu "Neo" żeby zrobić zdjęcia z przygotowań pana młodego do ślubu, kilka zdjeć detalii takich jak obrączki, detale garderoby itp. Następnie szybko do Pani młodej żeby zdązyć sfotografować zakładanie sukni ślubnej. Następnie wykonać zdjęcia podczas błogosławieńśtwa od rodziców.


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Ceremonia ślubna

Jak już wspomniałem, ceremonia ślubna odbyła się w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich górach. To stosunkowo niewielki kościół, mieszczący się w samym centrum miasta, nie opodal rynku. Jeszcze nie miałem przyjemności fotografowania ślubu czy innej ceremonii w tej świątyni. Byłem bardzo miło zaskoczony jego wystrojem. Do tego było w nim całkiem jasno, co dla mnie jako fotografa ma duże znaczenie. Kościół był pięknie przystrojony przez Panią dekoratorkę. Dało się też wejść na chór co pozwoliło mi zrobić kilka zdjęć ślubnych z góry, co bardzo urozmaica fotografię ślubną.


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Wesele

Po ceremonii ślubnej państwo młodzi udali się do hotelu i restauracji "Neo" która znajduje się na obrzeżach Tarnowskich Gór. Tam czekał już na nich tradycyjnie "chleb i sól" oraz szampan i oczywiście  parkiet.  Sala weselna była przepięknie przygotowana przez Panią Izabelę Grodę  z "Wesele aranżowane światłem". Pani Iza zadbała nie tylko o ogólny wystrója sali czy kościoła. ale też najdrobniejsze detale  wystroju sali jak i stołów. Do tańca przygrywał zespól "Exit", słodki stół zaopatrzyła cukiernia "Danuta" z Radzionkowa.


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Ślubna sesja portretowa.

Zdjęcia plenerowe zostały wykonany w ciągu trwania wesela, Porwałem parę młodą na trzy piętnastominutowe wypady dookoła miejsca wesela. Większość lokali weselnych ma bardzo ładne  otoczenie które pozwala zrobić sesję ślubną, nie opuszczając terenu na którym jest sala weselna. jeśli nawet te otoczenie nie jest za ciekawe to wystarczy trochę zieleni, odpowiednie  światło i już mamy piękne portrety ślubne.


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Fotografia ślubna to bardzo wymagające i męczące zajęcie. Ale jeśli się pracuje z tak fantastycznymi ludźmi jak Mariusz i Bożena, ich gośćmi oraz osobami współtworzącymi to wesele, to trud włożony w fotografowanie wesela zostaje wynagrodzny. A największą nagrodą są zadowolenie i wzruszenie młodej pary i ich gości kiedy oglądają zdjęcia z tego ślubu i wesela.

Do tego wspaniałego ślubu i wesela ręce dołożyli: