Aneta i Adrian - Fotografia ślubna Chorzów, Śląsk

Aneta i Adrian

2019 - 08 - 24

Ślub Anety i Adriana - Chorzów 2019.08.24

Dzisiaj opowiem wam historię ślubu i wesela Anety i Adriana, którą uwieczniłem na zdjęciach ślubnych. Przedostatnia sobota wakacji to był piękny, słoneczny dzień, wręcz idealny żeby powiedzieć sobie sakramentalne "Tak".

Fotograficzną opowieść zacznę od początku.

Przygotowania do ślubu

Fotografowanie dnia ślubu zacząłem od przygotowań w domu pana młodego. Nie wiem czemu, ale na przestrzeni lat w których fotografuje śluby, zauważyłem że  w domach panów młodych jest mniej nerwowa atmosfera niż w domach panien młodych. Tak było i tym razem. Adrian na spokojnie się szykował, bez zbędnego stresu i pośpiechu. A ja w tym czasie wykonałem mu kilka zdjęć z ubierania się i troszkę zdjęć detali ślubnych. Bardzo mi się podobało rozkładane zaproszenie śłubne. Bardzo pomysłowe i oryginalne. Od pana młodego z Siemianowic Śląskich udałem się do domu Pani młodej w Chorzowie. Tam już makijażystka ślubna miała Anetę w swoich rękach. Oczywiście uwieczniłem jej poczynania oraz takie ujęcia jak przygotowania pani młodej, której oczywiście pomagałą cała rodzinka. Po przybyciu pana młodego i błogosławieństwie przez rodziców udaliśmy się do kościoła gdzie miała się odbyć ceremonia ślubna.

Ceremonia ślubna

Kościół Św, Józefa w Chorzowie to świątynia powstała na początku zeszłego wieku. Kościół został wybudowany w stylu neoromańskim. W tej właśnie świątyni Aneta i Adrian staneli przed ołtarzem aby połączyć się węzłem małżeńskim.

Wesele

Po ceremonii ślubu, weselnicy udali się na salę weselną. Cappucino  to sala weselna która mieści się w parku Śląskim w Chorzowie. Miałem już kiedyś okazję robić zdjęcia weselne w tej sali (możecie zobaczyć je tutaj.). Wesele rozpoczęło się tradycyjnie od powitania chlebem i solą oraz toastu.  Następnie para młoda zatańczyła swój pierwszy taniec. Który zrobił niesamowite wrażenie na gościach weselnych, bo Aneta i Adrian wykonali brawurowo. ponoć wzięli tylko kilka lekcji tańca, ale musieli na nich się bardzo przykładać bo efekt był bardzo dobry. Po obiedzie gości weselnych wziął w swoje ręce Dj Coretox . Z tym DJ'ejem też juz kiedys pracowałem na jednym weselu (tutaj znajdziecie zdjęcia z tego wesela). Wiedziałem że goście nie będą się nudzić i tak też było tym razem. Damian zrobił dobrą robotę puszczając kawałki które ludzie znają, lubią i chętnie do nich tańczą. Oczywiście nie zabrakło też zabaw i konkursów dla gości weselnych przy których nawet największy smutas  śmiał się gromkim śmiechem.

Plener ślubny

Państwo młodzi w prezencie ślubnym otrzymali opłaconą sesję ślubną w parku etnograficznym w Chorzowie. Bardzo się ucieszyłem z tego powodu, bo jeszcze nie miałem okazji robić zdjęć ślubnych w tym miejscu. Byłem tam już raz prywatnie, zrobiłem dużo fajnych zdjęć architektury . No ale sesję ślubną miałem okazję zrobić tam po raz pierwszy. Na terenie parku etnograficznego znajduje się dużo bardzo starych zabudowań z terenu Śląska które bardzo fajnie nadają się na tło do zdjęć ślubnych. Zawsze uważam jednak że  na zdjęciach ślubnych to najważniejsza jest para młoda i to ona powinna być głównym tematem zdjęć, a reszta powinna być tylko ładnym tłem i uzupełnieniem pary młodej.

Ślub i wesele Anety i Adriana to kolejna fajna impreza którą dane mi było fotografować. Młodzi byli szczęśliwi i uśmiechnięci. Goście zadowoleni, weseli i rozbawieni. Kuchnia serwowała pyszne jedzenie, DJ grał że aż noga sama skakała w rytm muzyki. Zdjęcia ślubne wyszły pięknie. Cóż można chcieć jeszcze ? Chyba tylko żeby młoda para żyła długo i szczęśliwie. Czego oczywiście im życzę

Do tego wspaniałego ślubu i wesela ręce dołożyli: