Fotografia ciążowa, brzuszkowa.

Śląsk - Gliwice, Katowice, Chorzów, Bytom, Świętochłowice, Zabrze, Ruda Śląska. Siemianowice.

Fotografia ciążowa zwana także "brzuszkową" staje się coraz bardziej modna w Polsce. Jest to spowodowane tym że coraz więcej kobiet chce mieć pamiątkę z okresu swojej ciąży, Dlatego coraz więcej przyszłych mam decyduje się na wykonania sesji ciążowej. Skoro trafiłaś/eś na tą stronę to pewnie w jakimś stopniu zainteresował cię ten temat. Dlatego zapraszam cię do przeczytania trochę więcej na temat sesji ciążowych, jak przebiega taka sesja, jak się do niej przygotować, co z sobą zabrać, Czy w takiej sesji mogą brać udział inni członkowie rodziny czy tez zwierzęta. Tego wszystkiego dowiesz się na tej stronie.

Kiedy najlepiej zrobić sesję ciążową?

Najlepszym okresem do zrobienia sesji brzuszkowej uznaje się okres między 6 a 8 miesiącem ciąży. W tym czasie ciąży, brzuszek jest już dość mocno uwydatniony i ładnie zaokrągolny. Odkładanie sesji ciążowej na ostatnie tygodnie ciąży nie jest wskazane z tego względu że po prostu można nie zdążyć na taką sesję.

A tak naprawdę kiedy wykonamy sesję ciążową, głównie zależy od samopoczucia przyszłej mamy. Bo ona i to co nosi w brzuszku jest najważniejsze i nie należy robić taką sesję za wszelką cenę.

Gdzie najlepiej zrobić sesję ciążową?

Sesje ciążową można zrobić w dowolnym miejscu.

Ja z reguły wykonuję sesję ciążowe w studio fotograficznym w Bytomiu. W tym miejscu mam wszystkie potrzebne do sesji akcesoria, lampy błyskowe, modyfikatory światła. Do tego sesja taka jest bardziej kameralna i przyszła mama czuje się mniej skrępowana niż w miejscu publicznym.

Klientki często pytaja o możliwośc zrobienia sesji ciążowej u niej w domu. Tutaj podobniej, a może nawet bardziej, przyszła mama czuje się swobodnie, Ale w mieszkaniu a nawet domu mamy bardzo ograniczoną przestrzeń. wszędzie stoją jakieś meble, krzesła i szpargały. Ciężko znaleźć czystą przestrzeń do zdjęć. A najgorsze co może się zdarzyć i często się zdarza to ściany w dziwnych kolorach, które powodują zafab na skórze forografowanej osoby.

Do sesji ciążowej można też wynająć wnętrza takie jak: apartamenty, dworki, baseny lub inne wg uznania.

Dobrym miejscem na sesje ciązowe są też parki, łąki, lasy, jeziorka itp. Trzeba sie jednak liczyć z tym że w wybranym dniu może nie dopisać pogoda. Biorąc pod uwagę że w Polsce dobrą pogodę na sesję w plenerze można znaleźć tylko do kwietnia do wrześnie. To nawet nie wszystkie panie sa w stanie się załapać na sesję plenerową w tym terminie. Sesja ciążowa w plenerze może byś niekomfortowa dla fotografowanej osoby też z powodu wścibskich oczu osób postronnych, nie należy też zapomnieć o wszelkiego rodzaju kąsającym robactwie które jest obecne w parkach, łąkach i lasach.

W przypadku wyboru miejsca do sesji ciążowej podobnie jak przy wyborze czasu sesji, najważniejsze jest komfort i bezpieczeńśtwo przyszłej mamy i to ona musi wybrac odpowiednie meijsce dla siebie.

Jak się przygotować do sesji ciążowej?


Aby dobrze wyglądać na zdjęciach z sesji ciążowej należy przestrzegać kilku zasad.

Podstawową z nich jest żeby na sesję przyjechać wyspanym i wypoczętym i w dobrym humorze. Takie podejście zapewni nam bardzo ładny wygląd na zdjęciach.

Kolejną ważną sprawą jest makijaż. wiele kobiet twierdzi że się same pomalują do sesji zdjęciowej, bo robią to na codzień. Drogie panie, muszę was rozczarować. Makijaż fotograficzny znacznie się różni od takiego na codzień czy wieczorowego. I nie wiele z was jest w stanie go wykonac samodzielnie. Dlatego ja zawsze zalecam udział profesjonalnej makijażystki  Jeśli jednak nie zdecydujeci się na makijażystkę to pamiętajcie proszę o tym żeby wasz makeup był jak najbardziej matowy i dobrze krył wszelkie defekty cery.

Jeśli chodzi o ubiór to kobiety w ciaży wyglądają pięknie i należy to pokazać. Idealnie do tego nadają się dopasowane sukienki, koronkowe suknie, body i inne ciuchy podkreślające lub odsłaniające brzuszek.

Fajnie jeśli na sesję zdjęciowa zabierzecie z sobą troszkę fajnych gadżetów taki jak: Ubrania z zabawnymi tekstami lub grafikami, buciki noworodka, zabawki, zdjęcia USG, tabliczki, naklejki na brzuszek. Generalnie wszystko co wam dusza i wyobraźnia podpowie.

Czy rodzeństwo, tata lub zwięrzęta mogą brąć udział w sesji ciążowej.?


Często otrzymuje zapytania o to czy w sesji ciążowej może brać iudział tata dziecka, jego rodzeństwo czy też pupile.

Oczywiście że tak. Ja nawet zalecam udział zarówno taty, rodzeństwa a nawet zwierząt domowych. Zdjęcia z sesji brzuszkowej mają być pamiątką nie tylko mamusinego brzuszka, ale też pamiątką dla wszystkich domowników którzy towarzyszą w tych radosnych ale czasem i trudnych chwilach.


Cennik sesji ciążowej.

Pakiet pierwszy

PLN 150
 • 30 minutowa sesja w studio fotograficznym.
 • 4 wyretuszowane zdjęcia dostępne online
 • Dodatkowe ujęcie w cenie 25 pln

Pakiet drugi

PLN 220
 • 45 minutowa sesja w studio fotograficznym
 • 10 wyretuszowane zdjęcia dostępne online
 • 1 odbitka A4
 • 10 odbitek 13x18
 • Dodatkowe ujęcie w cenie 20 pln

Pakiet trzeci

PLN 300
 • 60 minutowa sesja w studio fotograficznym
 • 15 wyretuszowane zdjęcia dostępne online
 • 3 odbitki A4
 • 15 odbitek 13x18
 • Dodatkowe ujęcie w cenie 15 pln

Imię*
Telefon:*
-
E-mail:*
Data sesji:
Wybierz pakiet
WIadomość:*
filtr sntyspamowy

Sesja noworodkowa


Idealnym dopełnieniem sesji ciążowej jest sesja noworodkowa.
Dla wszystkich osób które zamówią u mnie sesję ciążową jak i noworodkową oferuję rabat w wysokości 20 procent ceny. Można sporo zaoszczęcić i do tego mieć piękne zdjęcia z czasu ciąży, jak i z pierwszych dni życia dzieciaczka.

Poczytaj więcej o sesji noworodkowej.