Fotografia ciążowa - Sesje brzuszkowe

Śląsk - Gliwice, Katowice, Chorzów, Bytom, Świętochłowice, Zabrze, Ruda Śląska. Siemianowice.

Fotografia ciążowa zwana także "sesją brzuszkową" staje się coraz bardziej modna w Polsce. Jest to spowodowane tym, że coraz więcej kobiet chce mieć pamiątkę z okresu swojej ciąży. Dlatego coraz więcej przyszłych mam decyduje się na wykonania sesji ciążowej.
Skoro trafiłaś/eś na tę stronę to pewnie w jakimś stopniu zainteresował cię temat zdjęć brzuszkowych. Dlatego zapraszam cię do zapoznania się z informacjami na temat sesji ciążowych. Poniżej dowiesz się:

Fotografia ciążowa - Bytom - Śląsk

Kiedy najlepiej zrobić sesję ciążową?


Najlepszym okresem do zrobienia sesji brzuszkowej uznaje się okres między 6 a 8 miesiącem ciąży. W tym czasie, brzuszek jest już dość mocno uwydatniony i ładnie zaokrąglony. Odkładanie sesji ciążowej na ostatnie tygodnie ciąży nie jest wskazane z tego względu, że po prostu można nie zdążyć na taką sesję, bo maluszek może chcieć wyjść na świat wcześniej niz ma to zaplanowane. A tak naprawdę, kiedy wykonamy sesję ciążową, głównie zależy od samopoczucia przyszłej mamy. Bo ona i to, co nosi w brzuszku, jest najważniejsze i nie należy robić takiej sesji za wszelką cenę.

Gdzie najlepiej zrobić sesję ciążową?

Sesje ciążową można zrobić w dowolnym miejscu. Ja z reguły wykonuję sesję ciążowe w studio fotograficznym w Bytomiu. W tym miejscu mam wszystkie potrzebne do sesji akcesoria takie jak: suknie ciążowe, lampy błyskowe, modyfikatory światła itp. Do tego sesja taka jest bardziej kameralna i przyszła mama czuje się mniej skrępowana niż w miejscu publicznym. Klientki często pytają o możliwość zrobienia sesji ciążowej w domu. Tutaj podobnie, a może nawet bardziej, przyszła mama czuje się swobodnie, ale w mieszkaniu, a nawet domu przestrzeń jest bardzo ograniczona. Wszędzie stoją jakieś meble, krzesła i szpargały. Ciężko znaleźć czystą miejsce do zdjęć. A najgorsze co może się zdarzyć i często się zdarza to ściany w dziwnych kolorach, które powodują zafarb na skórze fotografowanej osoby. Do sesji ciążowej można też wynająć wnętrza takie jak: apartamenty, dworki, baseny lub inne wg uznania. Dobrym miejscem na sesje ciązową są też parki, łąki, lasy, jeziorka itp. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w wybranym dniu może nie dopisać pogoda. Biorąc pod uwagę, że w Polsce dobrą pogodę na sesję w plenerze można znaleźć tylko od kwietnia do września. To nie wszystkie panie są w stanie się załapać na sesję plenerową w tym terminie. Sesja ciążowa w plenerze może być niekomfortowa dla fotografowanej osoby też z powodu wścibskich oczu osób postronnych, nie należy też zapomnieć o wszelkiego rodzaju kąsającym robactwie, które jest obecne w parkach, lasach i na łąkach. W przypadku wyboru miejsca do sesji ciążowej podobnie jak przy wyborze czasu sesji najważniejsze jest komfort i bezpieczeństwo przyszłej mamy i to ona musi wybrać odpowiednie miejsce dla siebie.

Czarno białe zdjęcie ciążowe
Sesja brzuszkowa - Śląsk

Jak się przygotowac do sesji ciążowej

Aby dobrze wyglądać na zdjęciach z sesji ciążowej, należy przestrzegać kilku zasad. Podstawową z nich jest, żeby na sesję brzuszkową przyjechać wyspanym, wypoczętym i w dobrym humorze. Takie podejście zapewni nam bardzo ładny wygląd na zdjęciach. bez przekrwionych i podkrążonych oczu itp. Kolejną ważną sprawą jest makijaż. Wiele kobiet twierdzi, że same się pomalują do sesji zdjęciowej, bo robią to na co dzień. Drogie panie, muszę was rozczarować. Makijaż fotograficzny znacznie się różni od takiego, który robicie na co dzień lub wieczorowego. Nie wiele z was jest w stanie go wykonać samodzielnie. Dlatego ja zawsze zalecam udział profesjonalnej makijażystki, Jeśli jednak nie zdecydujecie się na makijażystkę, to pamiętajcie, proszę, o tym, żeby wasz makeup był jak najbardziej matowy i dobrze krył wszelkie defekty cery.

Co ubrać na sesję ciążową?

Jeśli chodzi o ubiór ciążowy, to kobiety w ciąży wyglądają zawsze pięknie i należy to pokazać. Idealnie do tego nadają się dopasowane sukienki, koronkowe suknie, body i inne ciuchy podkreślające lub odsłaniające brzuszek. Fajnie, jeśli na sesję zdjęciową zabierzecie z sobą troszkę fajnych gadżetów takich jak:

 • Ubrania z zabawnymi tekstami lub grafikami.
 • Buciki noworodka.
 • Zabawki.
 • Zdjęcia USG
 • Tabliczki
 • Naklejki na brzuszek

Ogólnie rzecz biorąc wszystko, co wam dusza i wyobraźnia podpowie. 
Ważną częścią ubioru, niejednokrotnie pomijaną podczas sesji ciążowej jest bielizna. Suknie ciążowe i różnego rodzaju tiule, które wykorzystuje w sesji są niejednokrotnie półprzezroczyste i bielizna przez nie prześwituje. Dlatego zalecam wziąć minimum trzy komplety: białą, czarną i cielistą.

Sesja-brzuszkowa-Katowice
Sesja ciążowa - Bytom - Śląsk

Kto jeszcze może brać udział w sesji brzuszkowej

Często otrzymuje zapytania, o to, czy w sesji ciążowej może brać udział tata dziecka, jego rodzeństwo czy też pupile. Oczywiście, że tak. Ja nawet zalecam udział zarówno taty, rodzeństwa, a nawet zwierząt domowych. Zdjęcia z sesji brzuszkowej mają być pamiątką nie tylko mamusinego brzuszka, ale też pamiątką dla wszystkich domowników, którzy towarzyszą w tych radosnych, ale czasem i trudnych chwilach.

Cennik sesji ciążowej.

Sesja ciążowa - Pakiet pierwszy

 • 45 Minutowa sesja w studio fotograficznym.
 • 5 Wyretuszowanych zdjęci, dostępnych online.
 • Dodatkowe ujęcie w cenie 50 pln.
200 PLN

Sesja ciążowa - pakiet drugi

 • 60 Minutowa sesja w studio fotograficznym.
 • 10 wyretuszowanych zdjęci, dostępnych online
 • 10 Wydrukowanych zdjeć w formacie A4 (20x30)
 • Dodatkowe ujęcie w cenie 30 pln
400 PLN

Fotografia ciążowa - pakiet trzeci

 • 90 Minutowa sesja w studio fotograficznym.
 • 20 Wyretuszowanych zdjęci, dostępnych online.
 • 20 Wydrukowanych zdjęć w formacie A4 (20x30)
 • Fotoobraz z wybranym zdjęciem, w formacie 70x50
 • Dodatkowe ujęcie w cenie 20 pln
600 PLN
 

Imię i nazwisko*
Telefon:*
-
E-mail:*
Data sesji:
Wybierz pakiet
WIadomość:*
filtr sntyspamowy