Fotograf na chrzest - Bytom

Agnieszka i Dominik - Reportaż z ślubu i chrztu.

Bytom - Miechowice.

 

 To już trzeci raz, kiedy przypadło mi fotografować ceremonię ślubną i ceremonię chrztu świętego podczas jednej mszy świętej. Tym razem zdjęcia ślubne i z chrztu wykonałem w kościele Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach. Poprzednie reportaże z ślubu i chrztu możecie zobaczyć w linkach poniżej.Ceremonia ślubna

 

Ślub Agnieszki i Dominika odbył się późnym popołudniem w jednym z najładniejszych kościołów na Śląsku. Kilkukrotnie przechodziłem koło tego kościoła. Z zewnątrz nie wyróżnia się za bardzo. Po przekroczeniu progu tego "domu bożego" lekko oniemiałem. Przepiękne neobarokowe wnętrze, kipiące ornamentami, pięknie oświetlone, robi naprawdę wrażenie. dla tych którzy lubią blichtr, przepych to już w ogóle wielka uczta dla oczu.  

Właśnie w takim pięknym wnętrzu kościoła przypadło mi fotografować ślub tej pary młodej.  Jak zwykle na zdjęciach ślubnych najbardziej mi zależy aby złapać emocje, uczucie i relacje między nowożeńcami. Czy mi się udało? Zapraszam do oglądnięcia galerii zdjęć z tego ślubu.

 

Ceremonia ślubna - Bytom Miechowice

Fotografia ślubna - Bytom Miechowice

Dominik

Agnieszka

Ceremonia zaślubin - Bytom
Ceremonia zaślubin - Bytom
Ceremonia zaślubin - Bytom
Ceremonia zaślubin - Bytom
Ceremonia zaślubin - Bytom
Ceremonia zaślubin - Bytom

Ceremonia chrztu świętego.

Po zakończeniu ceremoni zaślubin Agnieszki i Dominika, ksiądz przystąpił do udzielenia sakramentu chrztu świętego. Zdjęcia z chrztu to bardzo ważna pamiątka. Zrobienie dobrych zdjęć podczas chrztu jest bardzo trudne, Sfotografowanie tego obrządku wymaga od fotografa bardzo dobrego przygotowania i sprzętu z bardzo dobrym i szybkim autofocusem, moment chrztu trwa bardzo którko, jest bardzo dynamiczny. Nakładanie obrączek nowożeńcom zajmuje około 10 do 15 sekund, a polanie dziecku główki święconą wodą to zaledwie sekunda, dwie, Jedynie fotograf z dużym doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem jest wstanie sprostać temu nie lada wyzwaniu. Podczas fotografowania tego chrztu, poprzeczka poszła jeszcze wyżej, ponieważ Krystian był w wieku w którym już nie był spiącym niemowlakiem, tylko dość ruchliwym dzieckiem. 

Ceremonia chrztu - Bytom
Ceremonia chrztu - Bytom
Ceremonia chrztu - Bytom
Ceremonia chrztu - Bytom

Krótka plenerowa sesja  ślubna.

Po zakończeniu uroczystości kościelnych związanych za równo z ślubem jak i chrztem, mieliśmy w planach krótką ślubną sesję portretową. Po wyjściu z kościoła okazało się że rozszalała sie ulewa i zapowiadało się też na burzę. NIe mogłęm zostawić państwa młodych bez kilku portretów ślubnych.  Szybka decyzja, trzeba jednak zrobić te zdjeci, tak żeby młodzi mieli kilka fajnych zdjęć z dnia śłubu. Ustawiłem parę młodą pod portykiem który stanowiła zadaszenie i osłaniał parę młodę od deszczu. ja natomist na deszcz i seria kilku strzałów zaowocowało poniższymi portretami ślubnymi.

Z tatą za ręke.

Z rodzicami

Fotografia ślubna - Bytom

Fotografia ślubna - Bytom

Fotografia ślubna - Bytom

Fotografia ślubna - Bytom