Sesja noworodkowa/niemowlęca – Poradnik

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Sesja noworodkowa to wspaniała i niejednokrotnie jedyna okazja aby zachować na zdjęciach pierwsze dni, tygodnie, miesiące z życia dziecka. Zdjęcia z takiej sesji to przepiękna pamiątka dla rodziców, dziadków, cioci i rodziców chrzestnych, Sesja noworodkową lub niemowlęca nie można zostawić przypadkowi. Trzeba ją starannie zaplanować i  przygotować się do niej. Poniżej zawarłem najważniejsze zasady dotyczące przygotowania się do sesji noworodkowej i niemowlęcej.

Kiedy najlepiej zrobić sesję noworodkową?

Sesję zdjęciową najlepiej zaplanować z kilkudniowym wyprzedzeniem. pozwoli to nam zaplanować i przygotować wszystkie niezbędne elementy potrzebne do udanej sesji.

Sesje noworodkowe i niemowlęce wykonuje w moim studio fotograficznym w Bytomiu Łagiewnikach. Sesje mogą się odbyć 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dlatego korzystając z moich usług możesz dostosować czas sesji do swojego terminu który wam będzie odpowiadał.

Najlepszym okresem do wykonania sesji noworodkowej jest okres między 5 a 14, a maksymalnie 21 dniem życia. W tym okresie noworodek spędza najwięcej czasu na głębokim śnie. o wiele łatwiej jest go ułożyć, jest bardziej elastyczny. trudniej jest go wybudzić ze snu.

 

Sesja noworodkowa
Zdjęcia noworodkowe. Radzionków

Przygotowanie noworodka do sesji zdjęciowej.

Noworodek powinien do studia przyjechać lekko głodny, dlatego zalecam nakarmić go około 2 godzin przed sesją zdjęciową. Dobrze by było żeby dzidziuś na te dwie godziny przed sesją nie spał głębokim snem. Zalecam ubrać go w rzeczy z których ławo i szybko się go da rozebrać bez zbędnego wybudzania. Mogą być nawet za duże:) W moim studio fotograficznym posiadam bardzo dużo ciuszków i akcesoriów do sesji noworodkowych więc nie ma konieczności przywożenia z sobą, no chyba że ktoś ma coś na czym  mu bardzo zależny żeby było na zdjęciach.

Co zabrać na sesję noworodkową.

Na sesję proszę koniecznie zabrać:

  • Kocyk do  otulenia dzieciaczka.
  • Smoczek. (nawet jeśli go nie używacie, powinien być w razie czego.)
  • Mleko – w zależności od sposobu karmienia  naturalne lub w proszku. Do tego bez względu na sposób karmienia.
  • Pieluchy jednorazowe, jedna pielucha tetrowa.
  • Chusteczki nawilżane.

 

 

Sesja noworodkowa
Zdjęcia noworodkowe. Radzionków

Jak się powinni przygotować do sesji noworodkowej rodzice i rodzeństwo,

Po pierwsze należy się nie stresować i mieć dobry humor. Przy sesjach noworodkowych i niemowlęcych, dzieciaczkiem zajmuje się moja żona, Na sesję prosze wziąć z sobą oprócz ubrań w których będziecie jechać do studia fotograficznego drugi komplet odzież w razie tzw “niespodzianki”. Najlepiej jak ubranie w których będziecie na sesji noworodkowej były wygodne dla was, nie powinny być w krzykliwych kolorach i wzorach. Nie powinno być żadnych dużych napisów czy wzorów. rzeczy powinny być najlepiej w pastelowych jasnych odcieniach. Jeśli na sesji będzie także rodzeństwo  maluszka, należy zadbać też o  zabijacze czasu dla niego. Sesja trwa minimum 2 godzinym więc dobrze by było aby rodzeństwo nie nudziło się przez ten czas i miało jakieś zajęcie

Sesja noworodkowa
Zdjęcia noworodkowe. Radzionków

0 Komentarzy

    Zostaw komentarz

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>